26 січня 2021р, Верховна Рада прийняла в першому читанні два законопроекти про посилення відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки і встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні відповідних перевірок.

Згідно з проектом закону про посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки, який підтримали 317 нардепів, пропонується збільшити розміри штрафів за ряд порушень:

- порушення встановлених законодавством вимог техногенної та пожежної безпеки;

- здійснення суб'єктом господарювання господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки та невиконання приписів, розпоряджень та постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки;

- завідомо неправдивий виклик спеціальних служб.

Так, за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки каратимуть штрафом від 510грн до 8500грн. За завідомо неправдивий виклик спеціальних служб пропонується також збільшити штраф від 3400грн до 10200грн.

За перше порушення вимог законодавства у сфері техногенної, пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб пропонується встановити вдвічі менший розмір штрафу, ніж за невиконання цих вимог, строк на усунення яких надана приписами або постановами посадових осіб.

У нашому законодавстві є багато проблем в частині притягнення до відповідальності осіб, які не хочуть виконувати приписи пожежників інспекторів. Зараз штраф за те, що людина не виконує в своєму закладі правила пожежної безпеки, починається з 8,50грн. А максимальний штраф за порушення встановлених законодавством правил пожежної безпеки - 119грн.

За законопроектом, щодо перешкоджання в проведенні перевірок з питань техногенної і пожежної безпеки, передбачається штраф від 17 000грн до 34 000грн.

Пропонується надати право складати протоколи про адміністративне правопорушення поліцейським і посадовим особам органу державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки.

У разі, якщо правопорушники перешкоджають діяльності правоохоронних органів, пропонується надати можливість поліцейським проводити адміністративне затримання до встановлення особи.

За інформацією МВС, протягом двох років відбулося 30 000 випадків, коли інспекторів пожежної служби не допускали на об'єкти.

Виходячи з розмірів нинішніх штрафів за порушення правил пожежної безпеки, легально згоріти можна за 8,5грн.

Замовити монтаж і обслуговування систем пожежної сигналізації можна по телефону 0662000105. Підрахуйте економіку втрат під час пожежі - ці цифри будуть в сотні разів вище, ніж рахунок на монтажні роботи систем пожежного захисту від компанії ПАРТНЕР.

Режим роботи

Колл-центр

Пн - пт:08:30 - 17:30 Сб - нд:Вихідні ПультЦілодобово
Контакти
  • вулиця Пост-Волинська 5, Київ
  • (044) 501 03 81
  • (067) 942 07 00
  • (050) 382 62 06
  • (093) 170 59 20
  • partner@psg.com.ua