Щодня 16 українських дітей стають жертвами різного роду насильства. Ми дамо відповіді на питання, які хвилюють багатьох: як захистити дитину на вулиці від підозрілих незнайомців і як навчитися виховувати неповнолітніх так, щоб вони знали свої права і вміли захистити себе в разі небезпеки.

Електронні гаджети
Перший спосіб контролю - допомога таких спеціальних гаджетів, як, наприклад, дитячий смарт-годинник. Такі годинники мають навігатор, який допоможе визначити координати місцезнаходження дитини, а також функцію «тривожної кнопки». Якщо дитина потрапила в небезпеку, йому достатньо двічі вдарити по годиннику і сигнал тривоги буде переданий на смартфон батьків або на пульт охоронної фірми Партнер. Крім цього, на такий годинник дитини, батьки можуть зателефонувати, щоб почути його голос, дізнатися, що з ним зараз відбувається і хто зараз знаходиться поруч.

Звичайний смартфон також стане в нагоді батькам. Існує безліч безкоштовних програм, які можна встановити на телефон дитини і за допомогою них визначити його місцезнаходження. Ці програми також містять тривожну кнопку і повідомлять батькам або правоохоронцям про те, що дитина в небезпеці.

Способи самозахисту
Але що ж робити, якщо біда вже сталася, на дитину напали, а гаджети не допомогли? Необхідно навчити дітей елементарним прийомам самозахисту. У такій ситуації можуть стати в нагоді будь-які підручні засоби: балончик (лак для волосся, дезодорант), тверді предмети (пляшки, каміння) або звичайні ключі. Саме ключами дитина може наносити удари по руках, а якщо нападник перебуває близько - по обличчю. Навчіть дитину не боятися використовувати найпростіші прийоми захисту - увіткнути нападаючому палець в око, наприклад, або вкусити його.

Поради психолога

  • Фахівці з вікової психології радять з дитинства пояснювати дитині, як себе вести, якщо вона загубилась або опинилась в небезпеці без нагляду батьків:
  • Дитина повинна знати напам'ять своє ім'я, імена батьків, прізвище та адресу.
  • Придумайте пароль на випадок, якщо вам доведеться просити сторонню людину привести до вас дитину. Поясніть дитині, що якщо мама або тато відправлять за ним незнайомця, він точно повинен знати імена мами, тата, самої дитини, і, звичайно, пароль. В іншому випадку малюк ні в якому разі не повинен йти з чужинцем. А якщо цей незнайомець наполягає, або хапає за руку і тягне за собою, малюк повинен голосно кричати «Я не знаю тебе! Ти не мій тато (моя мама)!». В такому випадку оточуючі не відреагують на плач дитини як на звичайну сімейну ситуацію, а допоможуть.
  • Навіть якщо малюк напам'ять знає імена всіх родичів, варто покласти в кишеню дитині візитку з вашими контактними даними і номером телефону.
  • Періодично програвайте ситуації, коли малюк губиться - дитина повинна чітко знати, як діяти. Такі репетиції допоможуть дитині бути впевненіше в собі і зменшать імовірність паніки в екстреній ситуації.
  • Міняйтеся ролями, діти люблять пограти «в маму/тата». Нехай дитина вас питає, що ви будете робити, якщо раптом заблукаєте, а ви іноді робіть помилки, щоб дитина могла вас виправити. Так діти краще запам'ятовують.

Батьки, завжди пам'ятайте, що неприємну і трагічну ситуацію завжди краще попередити, ніж вирішувати. Поставтеся до нинішніх ситуацій в світі і країні дуже серйозно, адже від цього залежить безхмарне щасливе життя ваших дітей і ваш спокій - підключіть тривожну кнопку прямо зараз і будьте спокійні за ваших дітей! Охорона Партнер: тривожна кнопка тільки в нас 5грн/міс. Телефонуй 066 2000 105.

Режим роботи

Колл-центр

Пн - пт:08:30 - 17:30 Сб - нд:Вихідні ПультЦілодобово
Контакти
  • вулиця Пост-Волинська 5, Київ
  • (044) 501 03 81
  • (067) 942 07 00
  • (050) 382 62 06
  • (093) 170 59 20
  • partner@psg.com.ua